Rozkładówka Rok na ulicy Czereśniowej

Rok na ulicy Czereśniowej – podaruj ją dziecku

Zastanawiasz się jaką książkę wybrać na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym? Zwróć uwagę na wydawniczą nowość: „Rok na ulicy Czereśniowej”. Jest to tom zawierający wszystkie wydania znanej niemal na całym świecie, uwielbianej przez dzieci popularnej serii wyszukiwanek.

Spis treści

Książka na prezent dla dziecka

Czy książka to dobry prezent dla dziecka? O tym chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Książki uczą, rozwijają wyobraźnię, pozwalają poznać świat. Znajdą zastosowanie w każdej sytuacji: jako forma spędzania wolnego czasu, wspólna zabawa z rodzicem, rówieśnikami czy podczas zasypiania.

Ponieważ każda okazja, z której wręcza się prezent jest na swój sposób wyjątkowa warto pomyśleć o wyjątkowej książce, która szczególnie przypadnie do gustu małemu czytelnikowi. W księgarniach możemy znaleźć wiele propozycji, które z pewnością okażą się trafionym prezentem dla dziecka. Jedną z nich jest „Rok na ulicy Czereśniowej”.

O książce „Rok na ulicy Czereśniowej”

Choć tom został wydany w Polsce przez wydawnictwo Dwie Siostry w styczniu 2020 roku, to składają się na niego wszystkie wydania bestsellerowej serii, które już od wielu lat są znane i uwielbiane przez dzieci. Te wydania to:

  • Wiosna na ulicy Czereśniowej
  • Lato na ulicy Czereśniowej
  • Jesień na ulicy Czereśniowej
  • Zima na ulicy Czereśniowej
  • Noc na ulicy Czereśniowej

Każda z książek serii zawiera kilka ilustrowanych rozkładówek. W niezwykle barwny i sympatyczny sposób przedstawiają one życie mieszkańców ulicy Czereśniowej w różnej scenerii. Każde kolejne karty układają się w ciąg zdarzeń dziejących się w różnych miejscach oraz momentach dnia. I tak oglądając „Czereśniową” zajrzeć możemy do wnętrza mieszkań, domu kultury, czy galerii handlowej, zobaczyć co dzieje się na rynku, wokół stawu oraz na farmie. Poznajemy perypetie bohaterów, jak np. Zosi, której ucieka papuga Pola, czy Edwarda, który biegnąc gubi klucze. W kolejnych wydaniach „Czereśniowej” możemy również obserwować postępującą budowę przedszkola, czy losy pary kotów. Każda część ma również momenty kluczowe, jak parada lampionów, czy pokaz fajerwerków. To tylko nieliczne z setek historii i zdarzeń, które można odkryć i opowiedzieć przyglądając się ilustracjom fragmentów tej najbardziej znanej przez dzieci ulicy na której początku rośnie drzewo czereśni. „Czereśniowa” to niezwykle wciągająca wyszukiwanka.

Dlaczego warto kupić „Rok na ulicy Czereśniowej”?

„Czereśniowa” to książka ilustrowana, a przecież dziecko na początku swojego życia poznaje świat właśnie w obrazkach. W pierwszej kolejności wskazuje na nich przedmioty, które wydają mu się znajome, a później dostrzega związaną z nimi historię. Zachęca to do odkrywania oraz tworzenia własnych opowieści i zapewnia dobrą zabawę na długie godziny. Same obrazki są świetnie narysowane i co najważniejsze nie są przerysowane, co niestety zdarza się w niektórych wyszukiwankach. Postaci i przedmioty dzięki konturom poprowadzonym czarną kreską tworzą kontrast pomiędzy pierwszym planem a tłem, dzięki czemu dziecku łatwo je rozpoznać.

Podsumowując, jest to doskonała książka dla dzieci na każdym etapie ich rozwoju. Wspomaga naukę mówienia i nazywania, poprzez opowiadanie rozwija wyobraźnię i niewątpliwie stymuluje rozwój spostrzegawczości. Polecam na prezent dla dziecka.

Okładka Rok na ulicy Czereśniowej

„Rok na ulicy Czereśniowej” – ile kosztuje i gdzie kupić najtaniej?

Książkę kupicie w większości polskich księgarń. Poniższa lista zawiera sklepy internetowe, w których książka jest aktualnie dostępna. Sklepy posegregowane są w kolejności od najniższej do najwyższej ceny „Czereśniowej”, dzięki czemu możecie szybko sprawdzić, gdzie kupić ją najtaniej. Podane ceny aktualizowane są na bieżąco:

To na prezent? 🙂

Oceń prezent w skali od 1 do 5 klikając w odpowiednią gwiazdkę:

Średnia ocena: 4.4 / 5. Ocen: 7

Bądź pierwszy, który oceni ten prezent.

O mnie

Basia Zielińska

Researcher, copywriter. Uwielbiam czekoladę! Z kostką w ręku przemierzam świat wirtualny w poszukiwaniu realnych perełek. Chętnie się dzielę. Informacjami, czekoladę zostawiam dla siebie ;)

Moje posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *